Porady - PREMIUM
Czytaj więcej
Czytnik MIFARE DESFire w manipulatorze INT-KSG2R – konfiguracja kart z tokenem szyfrującym
Stosowanie czytników kart Mifare/DESFire daje wysoki poziom bezpieczeństwa pod jednym warunkiem – karty muszą być odpowiednio zaprogramowane używając klucza szyfrującego. Dodanie powyższych kart do systemu bez zaprogramowania klucza szyfrującego sprawia, że poziom zabezpieczenia jest porównywalny z technologią UNIQUE, czyli delikatnie to określając – bez rewelacji. Co potrzebujemy? Oprócz spraw oczywistych takich jak centrala INTEGRA, manipulatora … Czytaj więcej »
Jakie funkcje pełnią partycje w centralach INTEGRA?
Każdy instalator konfigurując centralę Integra spotkał się z pojęciem „Partycja”, ale nie każdy miał okazje używać tego mechanizmu. A jest to sprawa, której warto się przyjrzeć – szczególnie, jeśli budynek wynajmują np. dwie niezależne firmy. Podział na strefy – rozwiązanie na każdy przypadek? Wyobraź sobie, że masz zabezpieczyć budynek, w którym pomieszczenia wynajmują dwie niezależne … Czytaj więcej »
Nieoczywiste wykorzystanie manipulatora INT-TSH2
Manipulator INT-TSH2, to jeden z nowszych manipulatorów dotykowych firmy Satel. Wprawdzie nie jest to najbardziej funkcjonalna wersja w porównaniu z INT-TSI, ale jego możliwości pozwalają na wykonanie złożonej wizualizacji systemu alarmowego oraz co ciekawe automatyki budynkowej, która niekoniecznie musi być zrealizowana na centrali Integra. W tym artykule przedstawię kilka ciekawych funkcji, które mogą znaleźć zastosowanie … Czytaj więcej »
Jak sterować lamelami w żaluzjach? Możliwości konfiguracji w centralach Integra
Temat sterowania klasycznymi żaluzjami elektrycznymi został już omówiony w innym tekście, natomiast coraz częściej inwestorzy decydują się na żaluzje elektryczne z lamelami. Nie zawsze klient posiada właściwy sterownik z pilotami, czasami podłączenie takich żaluzji do systemu automatyki budynkowej jest rolą instalatora. O ile sterowanie żaluzjami z systemów typu Fibaro, Grenton, Loxone i tym podobnych nie … Czytaj więcej »
Jak obliczyć wymaganą pojemność akumulatora do alarmu?
Artykuł omawia, jak dobrać akumulator do systemu alarmowego, uwzględniając wytyczne z norm PN-EN 50131-1 (wymagania systemowe) oraz PN-EN 50131-6 (zasilanie). Wymagania systemowe Norma PN-EN 50131-1 dzieli systemy alarmowe na 4 stopnie (z ang. grade) – od 1 do 4. W sytuacji braku zasilania podstawowego (zwykle z transformatora), system powinien działać na zasilaniu rezerwowym (zazwyczaj zapewnianym … Czytaj więcej »
Jakie są rodzaje oświetlaczy w monitoringu wizyjnym?
W systemach monitoringu wizyjnego kamery zazwyczaj są wyposażone w jeden rodzaj oświetlacza. Najczęściej spotykanym jest oświetlacz podczerwieni, nazywany również IR, jednak coraz częściej producenci wykorzystują oświetlacze LED emitujące ciepłe białe światło. Zarówno oświetlacze podczerwieni, jak i LED mają swoje wady i zalety, które zależą od zastosowania oraz potrzeb użytkownika systemu. Ten artykuł omawia, jak działają … Czytaj więcej »
Integra – prosty sposób sterowania oświetleniem, ręcznie i przez czujnik zmierzchu
Założenie: oświetlenie ma włączać się zawsze w momencie, kiedy robi się ciemno, i wyłączać, kiedy jest jasno. Dodatkowo dostępna powinna być opcja sterowania tym oświetleniem na żądanie (on/off, aktywowana przez przycisk czy też z manipulatora, aplikacji itp.). Takie działanie można ustawić bez tworzenia funkcji logicznych. Wymagania sprzętowe Na potrzeby artykułu użyta została centrala alarmowa Integra … Czytaj więcej »
QuickApp: Jak poprawnie wyświetlać stan okna pobierany z systemu Integra?
Czujki otwarcia okna najczęściej związane są z kwestiami bezpieczeństwa – dlatego podłącza się je do centrali alarmowej. W przypadku, gdy system alarmowy Integra jest integrowany z Fibaro Home Center, stan wszystkich okien pobierany jest do systemu Fibaro. Niestety dane nie są poprawnie interpretowane przez centralę Home Center i przez to nie można w pełni wykorzystać … Czytaj więcej »
WIEGAND 26 w urządzeniach SATEL. Jak to skonfigurować?
Moduł Satel INT-R obsługuje czytniki kart serii CZ-EMM, ale potrafi również komunikować się z czytnikami firm trzecich. Wszystko to za sprawą prostego i popularnego protokołu Wiegand. Przykładowo można wykonać instalację opartą o centralę Satel Integra, przy której będą pracować czytniki firmy Roger (i nie tylko). Ten artykuł wytłumaczy, jak skonfigurować wykorzystane w takiej instalacji urządzenia … Czytaj więcej »
#2 Pilot ABAX2 – Jak sygnalizować stan systemu
Druga część artykułu to kontynuacja tematyki związanej z obsługą systemu alarmowego za pomocą pilotów ABAX 2. Tym razem głównym tematem będą możliwości wizualizacji stanu systemu alarmowego za pomocą diod LED znajdujących się na pilocie ABAX 2. Jeśli interesują Was podstawowe funkcje pilota ABAX 2 oraz sterowanie czuwaniem, informacje na ten temat znajdują się w pierwszej … Czytaj więcej »