Łączność przez serwer Satel – jak wygenerować ID do zdalnego połączenia?
Dariusz Bembenek
W firmie zajmuje się sprawami technicznymi, które dotyczą systemów alarmowych. Prowadzi warsztaty z systemów Perfecta oraz Integra.
Kontakt
Zobacz również
Stary manipulator od CA-64 – kompatybilny z Integrą czy nie?
Ostrzeganie SMS o niepowodzeniu zamknięcia bramy
LED w czujkach ruchu – zdalne wyłączenie sygnalizacji
Sterowanie domofonami i wideodomofonami z wykorzystaniem czytnika PRT12EM
Konfiguracja systemu HiWatch IP #2: Parametry zapisu, detekcja ruchu
Tytułowe pytanie pojawia się w dziale technicznym stosunkowo często. A jeszcze częściej można je spotkać na forach branżowych czy w grupach społecznościowych.
W celu zdalnego połączenia się do urządzenia (korzystając z serwera Satel), należy posłużyć się numerem ID oraz IMEI lub MAC. Parametry IMEI / MAC są na stałe przypisane do urządzenia, ale już ID… domyślnie jest przedstawione jako ciąg znaków „FFFF…..”.
Jak działa komunikacja pomiędzy urządzeniem SATEL a instalatorem/użytkownikiem?
Poniższa grafika przedstawia koncepcję nawiązywania połączenia. Centrala cały czas utrzymuje łączność z serwerem SATEL. Kiedy do serwera przyjdzie żądanie połączenia (od instalatora z program na komputerze lub od użytkownika z aplikacji mobilnej), serwer zestawia połączenie.
To rozwiązanie likwiduje potrzebę robienia przekierowania portów na routerze. Nie ma również potrzeby zagłębiać się w zagadnienia związane z sieciami LAN/WAN (chociaż namawiamy do tego, aby podnosić kompetencje również w tym obszarze).
Jak uzyskać numer ID dla modułu ETHM-1 PLUS?
Warunkiem koniecznym jest to, aby skonfigurować urządzenie do pracy w sieci internet. W praktyce oznacza to, że dla karty ETHM-1 Plus należy zaznaczyć odpowiednie opcje jak na poniższym obrazie:
Z powyższego wynika, że nie mamy dużo pracy. Instalator może pozostawić włączone opcje „DHCP”, dzięki temu adres IP oraz adres serwera DNS zostaną pobrane automatycznie.
Finalnie, należy zaznaczyć opcję: „Łączność przez serwer SATEL”. Teraz pozostaje tylko czekać, aż moduł automatycznie skomunikuje się z serwerem Satel i otrzyma swój własny, niepowtarzalny numer ID (wyświetlany na dole okna w polu tekstowym). Pamiętaj, że w konfiguracji nigdzie nie podajesz adresu IP serwera SATEL. Właściwe „namiary” na serwer Satel zaszyte są na stałe w oprogramowaniu urządzenia.
Uwaga!
Do poprawnej pracy centrali/urządzenia z serwerem Satel konieczne jest prawidłowe skonfigurowanie adresu IP serwera DNS. Możemy go pobrać automatycznie (jak na […]
Powiązane produkty
INT-GSM Moduł GSM/GPRS do Integry
- Rodzaj: Moduł GSM/GPRS
- Współpraca: INTEGRA, INTEGRA Plus
- Program serwisowy: DLOADX
- Program do obsługi: Integra Control, GuardX
ETHM-1 Plus Moduł ethernetowy
- Rodzaj: Moduł Ethernetowy
- Współpraca: INTEGRA, VERSA
- Program serwisowy: DLOADX
- Program do obsługi: Integra Control, GuardX
Powiązane porady
INT-GSM – Jak zdalnie połączyć się z centralą INTEGRA?
Moduł INT-GSM umożliwia zdalne programowanie centrali INTEGRA. Staje się on pośrednikiem pomiędzy aplikacją DloadX a dowolnym modelem centrali Integra. Komunikacja może odbywać się m.in. przez serwer Satel, więc nie ma konieczności posiadania łącza z publicznym adresem IP. W tym artykule pokażemy jak zainicjować takie połączenie. Krok 1: Podłączenie modułu do magistrali manipulatorów oraz do złącza … Czytaj więcej »
Aplikacje mobilne do central Satel – co jest potrzebne?
Aplikacje mobilne dedykowane do smartfonów to temat, który staje się coraz bardziej popularny. W tym artykule znajdą się informacje na temat tego, jakie należy spełnić warunki, aby móc korzystać z takiej aplikacji w swoim alarmie. Dostęp do wszystkich aplikacji na plaformę Android dostępny jest tutaj, natomiast na platformę iOS tutaj. Centrale PERFECTA Centrale z rodziny … Czytaj więcej »