Sekwencyjne wyświetlanie obrazu na rejestratorach BCS Line
Kamil Klich
Specjalista z zakresu systemów VSS. Na co dzień zajmuje się wsparciem technicznym oraz prowadzeniem szkoleń.
Kontakt
Zobacz również
Kamery IP na przewodzie koncentrycznym?
Konfiguracja powiadomień push BCS Line
#04 Jak sprawdzić poprawność linku do kamery IP, aby użyć go w manipulatorze INT-TSI?
Pożar? Mnie się to nie przytrafi. Wszystko o czujce TSD-1.
Jak poszerzyć możliwości przycisku dzwonkowego? Tego nie znajdziesz w instrukcji INTEGRY
W domyślnej konfiguracji rejestratora podgląd obrazu na wyjściach wideo wyświetlany jest statycznie w wybranym przez użytkownika widoku. Obraz może być wyświetlany na pełnym ekranie lub w podziale wielokanałowym np. 4/8/16/32 itd. W przypadku dużej ilości wyświetlanych kamer lepszym rozwiązaniem jest wyświetlanie sekwencyjne, czyli automatyczne przełączanie kamer zgodnie z zaprogramowanym schematem.
Jak wykorzystać wyjścia wideo w rejestratorze?
Obecnie dostępne rejestratory posiadają przynajmniej dwa wyjścia wideo. Jest to wyjście cyfrowe HDMI oraz wyjście analogowe VGA. Zwykle oba pracują jednocześnie, czyli wyświetlają ten sam obraz. Na szczęście nowsze wersje rejestratorów dają nam wybór, który z portów ma wyświetlać menu rejestratora (Ekran główny), a który ma wyświetlać sekwencyjny podgląd z kamer. Opcja nazywa się Ekran podrzędny (Rys. 1) i umożliwia wykorzystanie jednego ze złącz wideo na potrzeby sekwencyjnego wyświetlania.
Rys.1 Aktywacja funkcji ekranu podrzędnego na wyjściu VGA
W przypadku dużych rejestratorów, czyli takich, których liczba obsługiwanych kanałów zwykle przekracza 32, mamy do dyspozycji więcej niż jedno złącze HDMI. Mogą to być dwa złącza HDMI (Rys.2) lub dwa zestawy złącz HDMI oraz VGA. Dzięki temu możemy podłączyć dwa monitory o dużej rozdzielczości. Jeden do obsługi rejestratora, a drugi do wyświetlania sekwencyjnego.
Rys. 2 Rejestrator z dwoma złączami HDMI
Jak skonfigurować sekwencyjne wyświetlanie?
Konfigurację wyświetlania możemy wykonać bezpośrednio na rejestratorze lub na komputerze poprzez sieć. Ponieważ dokonywane zmiany dotyczą wyjść wideo, dlatego bezpieczniejszą metodą jest zmiana parametrów z poziomu komputera. W przypadku błędnego ustawienie nie utracimy kontroli nad urządzeniem.
Za pomocą przeglądarki internetowej logujemy się do rejestratora i wybieramy opcję „Wyświetlacz” (Rys. 3), która znajduje się na drugiej stronie menu.
Powiązane produkty
BCS-NVR04025ME 4-kanałowy rejestrator IP 200Mb/s
- Ilość obsługiwanych kamer: 4
- Wyjścia wideo: HDMI, VGA, TV
- System operacyjny: Linux
- Rozdzielczość nagrywania: max.
- Bitrate: 200 Mb/s
- Interfejs Ethernet: TAK
- Miejsce na dyski twarde: 2
- Wejścia alarmowe: 4
- Wyjścia alarmowe: 2
- Współpraca z kamerami obrotowymi PTZ: TAK
- Standard ONVIF: TAK
- Zasilanie: 12V DC
Powiązane porady
Pierwsze uruchomienie BCS Line – poznajemy ConfigTool
Podczas pierwszego uruchomienia systemu monitoringu IP konieczna jest aktywacja wszystkich urządzeń oraz nadanie im prawidłowych adresów IP. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przejść do konfiguracji rejestratora, następnie dodania do niego kamer IP. Pomocnym narzędziem jest program ConfigTool, który ułatwia wykonanie tych czynności. W tym artykule pokażę jak wykonać to krok po kroku. Skąd pobrać … Czytaj więcej »
Sposoby zarządzania przestrzenią dyskową w rejestratorach BCS Line
Zobacz jakie są metody zarządzania przestrzenią na dysku rejestratora. Jak możesz zaprogramować indywidualne czasy zapisu dla każdej z kamer.
Archiwizacja zdjęć na rejestratorze BCS Line
Zapisywanie zdjęć z kamer zwykle realizuje się poprzez archiwizację ich na karcie pamięci bądź zewnętrznym serwerze FTP. W tej części skupimy się na gromadzeniu zdjęć bezpośrednio na rejestratorze, czyli na zamontowanym w środku dysku twardym. Takie rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a zamontowany w rejestratorze dysk pozwala na długi czas archiwizacji. Co jest potrzebne … Czytaj więcej »