Tomasz Tarnówka
Specjalista z zakresu systemów automatyki do bram. Prowadzi szkolenia tematyczne. Na co dzień zajmuje się sprzedażą oraz wsparciem technicznym. Hobbistycznie muzyk - saksofonista :)
Kontakt
Zobacz również
Lampy słupkowe Proxima – estetyka i funkcjonalność
Jaki napęd wybrać do bramy skrzydłowej?
Centrala FIBARO Yubii Home – obsługa, lokalizacja i zmiana danych logowania
Satel ABAX 2 – czym się różni w stosunku do poprzedniego ABAX’a?
GSM-4 z INTEGRĄ – Zdalne programowanie centrali krok po kroku (część 4)
Programowanie pilota do centrali MC424
Jak dodać pilot do centrali MC424
Jak zaprogramować dodatkowy pilot do popularnego napędu bramy firmy Nice?
Ten film rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości. Programowanie pokazujemy na przykładzie pilota Nice FLO2RE oraz odbiornika SMXI, który umieściliśmy w centrali Nice sterującej siłowniki WINGO.
0:00 Wstęp do programowania pilota
W tym odcinku został zaprezentowany jeden ze sposobów na zaprogramowanie pilotów do radioodbiornika SMXI firmy Nice. 0:12 URUCHOMIENIE PROCEDURY PROGRAMOWANIA Radioodbiornik SMXI pracuje w oparciu o technologię Rolling Code na częstotliwości 433,92 MHz, posiada możliwość sterowania czterema kanałami, oraz pojemność 256 pilotów. Do uruchomienia procedury programowania służy przycisk oraz dioda LED sygnalizująca stan pracy radioodbiornika. Aby odbiornik radiowy mógł zadziałać musimy wpiąć go do odpowiedniego gniazda centrali. W naszym przypadku posłużymy się centralą MC424 od siłowników Wingo2024. Niezbędny będzie również pilot. Mamy tutaj bardzo popularny nadajnik 2-kanałowy Nice FLO2RE pracujący tak jak radioodbiornik na kodowaniu FLOR.
0:51 URUCHOMIENIE PROCEDURY UCZENIA
naciskamy przycisk na odbiorniku do momentu zapalenia diody LED. Od tego momentu mamy 10 sekund na wprowadzenie pilota do Pamięci. Na nadajniku przytrzymujemy jeden z przycisków przez okres około 3-4 sekund. Prawidłowe wpisanie pilota do pamięci zostanie zasygnalizowane przez trzykrotne błyśnięcie diody LED. Procedura uczenia zostanie zakończona automatycznie po 10 sekundach, oznaką tego będzie zgaszenie diody na odbiorniku.
1:26 Sprawdzenie działania zaprogramowanego pilota
Powiązane produkty
FLO2RE 2-kanałowy pilot radiowy FLOR
- Częstotliwość pracy: 433.92 MHz
- Ilość kanałów: 2
- Max. zasięg: 200 m
- Kodowanie: Dynamicznie zmienne
- Współpraca: FLOR
- Obudowa: IP40
- Zasilanie: Bateria CR2032
SMXI 4-kanałowy odbiornik radiowy FLOR
- Ilość kanałów: 4
- Rodzaj kodowania: Zmienne
- Częstotliwość pracy: 433.92 MHz
- Pamięć pilotów: 256
- Zasilanie: Z centrali
WINGO2024 Zestaw do bramy skrzydłowej 2m/200kg
- Intensywność pracy: Przydomowa
- Maksymalny ciężar skrzydła: 200 kg
- Siła uciągu: 1500 N
- Skok roboczy: 320 mm
- Prędkość: 0.013 m/s
- Obudowa: IP44
- Zasilanie siłownika: 24 V
- Pobierana moc: 85 W
- Pobierany prąd: 3.5 A
Powiązane porady
Jeden pilot do bramy i alarmu, czyli jak podłączyć automatykę bramową do centrali alarmowej ?
W nowym budownictwie standardem staje się nie tylko system alarmowy, ale również automatyka bram. System alarmowy i automatyka istnieją niezależnie, ale warto włożyć odrobinę wysiłku i dokonać połączenia obu systemów. Zyskujemy możliwość sterowania bramą prosto z manipulatora systemu alarmowego. W artykule pokażę jak należy to zrobić. Jako elementów pokazowych użyję znanej automatyki NICE (włoski producent) … Czytaj więcej »
Jak podłączyć zewnętrzny odbiornik do centrali NICE MC424?
Montując nowy system automatyki, bardzo często zdarza się, że klient posiada już jakieś piloty pochodzące np. z automatyki bramy garażowej. Jeśli nie są to piloty firmy Nice, a chcemy wykorzystać je do sterowania nowym automatem, niezbędny okaże się zakup zewnętrznego odbiornika. Odbiornik ten musi obsługiwać częstotliwość oraz kodowanie pilota klienta. Pokażę przykład podłączenia takiego odbiornika … Czytaj więcej »
MC424LR10 następca centrali MC424 – zobacz różnice.
Centrala jest następcą starszej wersji MC424, bardzo dobrze znanej jednostki sterującej, występującej w zestawach WINGO2024, WINGO3524 oraz XMETRO2024. Zmiana ta podyktowana jest nowymi, bardziej surowymi wymogami bezpieczeństwa dla automatycznych bram.
Niezawodny napęd bramy skrzydłowej – Wingo2024
Historia początków siłowników Wingo sięga roku 2003, kiedy to Włosi wprowadzili napędy do lekkich bram posesyjnych, z silnikami 1- fazowymi asynchronicznymi na napięcie 230V. Początkowo siłowniki były oferowane tylko z centralą A400, z innowacyjnym jak na te czasy systemem amperometrycznym wykrywania przeszkód. Warto wspomnieć, że aby taki system działał, silniki w tych napędach były specyficznie … Czytaj więcej »