Dariusz Bembenek
W firmie zajmuje się sprawami technicznymi, które dotyczą systemów alarmowych. Prowadzi warsztaty z systemów Perfecta oraz Integra.
Kontakt
#07 Wprowadzenie do konfiguracji manipulatora INT-TSI – początki
Stwórz własny interfejs do manipulatora INT-TSI
W związku z dużą ilością pytań, jak uruchomić manipulator INT-TSI, przedstawiamy ten wideoporadnik. Tym razem cofamy się do początków, tzn. pokazujemy od A do Z, jakie narzędzia potrzebujemy i jak rozpocząć pracę z manipulatorem INT-TSI.
Po obejrzeniu filmu, każdy instalator powinien już potrafić uruchomić manipulator przynajmniej w podstawowym zakresie. W filmie pokazujemy:
- skąd i jaki program należy pobrać
- jak stworzyć nowy projekt graficzny dla manipulatora
- jak zapisać i skompilować projekt
- w jaki sposób wgrać projektu do manipulatora
Kwestie dotyczące tego jak stworzyć makro w INT-TSI, zostały już przedstawione we wcześniejszych odcinkach dotyczących manipulatora.
Powiązane produkty
Zestaw grafik do manipulatora INT-TSI
- Współpraca: Manipulator SATEL INT-TSI
- Rodzaje ikon menu głównego: 33
- Rodzaje ikon nawigacji: 18
- Wersje kolorystyczne ikon menu głównego: 15
- Wersje kolorystyczne ikon nawigacji: 22
- Wersje kolorystyczne tła jednolitego: 33
- Ilość teł specjalnych: 12
- Instalacja: Samodzielna
INT-TSI-SSW Manipulator z ekranem dotykowym 7″
- Rodzaj manipulatora: Dotykowy
- Przekątna ekranu: 7 ”
- Współpraca z centralami: INTEGRA
- Ilość wejść: 2
- Klasa środowiskowa: II
- Napięcie zasilania (± 15%): 12 V
- Max pobór prądu: 620 mA
INT-TSI-WSW Manipulator z ekranem dotykowym 7″
- Rodzaj manipulatora: Dotykowy
- Przekątna ekranu: 7 ”
- Współpraca z centralami: INTEGRA
- Ilość wejść: 2
- Klasa środowiskowa: II
- Napięcie zasilania (± 15%): 12 V
INT-TSI-BSB Manipulator z ekranem dotykowym 7″
- Rodzaj manipulatora: Dotykowy
- Przekątna ekranu: 7 ”
- Współpraca z centralami: INTEGRA
- Ilość wejść: 2
- Klasa środowiskowa: II
- Napięcie zasilania (± 15%): 12 V
- Max pobór prądu: 620 mA
Powiązane porady
#01 Elegancki interfejs graficzny do INT-TSI.
Ikony do manipulatora INT-TSI – jak zaimplementować grafiki do urządzenia? W tej części pokazujemy, w jaki sposób zaprojektować interfejs graficzny dla manipulatora INT-TSI. Używamy tutaj grafik dla ikon, które dostępne są w naszym pakiecie graficznym. Konfigurujemy projekt w taki sposób, aby ikony nie posiadały zbędnych ramek. Dodatkowo, grafika zajmie 100% powierzchni przycisku (widżetu), a nie … Czytaj więcej »
#02 Jak stworzyć pierwsze makro w manipulatorze INT-TSI?
W filmie pokazujemy sposób tworzenia podstawowego makra dla manipulatora INT-TSI. Krok po kroku wyjaśniamy etapy tworzenia makra, zaczynając od przygotowania wyjścia w centrali alarmowej takiej jak INTEGRA. To solidna podstawa, od której można zacząć przygodę z manipulatorami INT-TSI. W innym poradniku wideo pokażemy jak można to makro zbudować inaczej, z wykorzystaniem przycisku typu „Wskaźnik”. Umożliwi … Czytaj więcej »
#03 Jak obsłużyć kamerę IP w manipulatorze INT-TSI?
W poradniku video pokazujemy, w jaki sposób ustawić podgląd z kamery IP w manipulatorze INT-TSI. Do tego celu użyliśmy linku RTSP od kamery marki BCS. Przykładowy link do kamer BCS (seria Line) wygląda następująco: rtsp://192.168.10.52:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=1 gdzie: channel=1 – oznacza numer kanału. W przypadku kamer będzie to wartość 1, natomiast w przypadku wyciągania strumienia z rejestratora … Czytaj więcej »
#05 Jak symulować działanie manipulatora INT-TSI w programie TSI Builder?
Jeżeli nie posiadasz manipulatora INT-TSI, ale chcesz przetestować jego działanie albo nauczyć się go konfigurować, to ten poradnik ułatwi Ci zadanie. Wystarczy, że posiadasz dowolną centralę INTEGRA i moduł ETHM-1 Plus (lub starszą wersję – ETHM-1). Te urządzenia wystarczają do tego, aby móc symulować działanie manipulatora TSI. Poradnik wideo pokazuje krok po kroku sposób na … Czytaj więcej »
#06 INT-TSI. Jak skonfigurować widżet „Przycisk-Wskaźnik”?
Kolejna odsłona dotycząca konfiguracji widżetu w manipulatorze INT-TSI. W odcinku numer #02 pokazywaliśmy, w jaki sposób stworzyć makro w oparciu o widżet „Przycisk”. Bardziej złożona wersja tego widżetu, a dokładniej „Przycisk-Wskaźnik” daje nam większe możliwości. Ten poradnik pokazuje, w jaki sposób skonfigurować widżet „Przycisk-Wskaźnik”, aby ikona na przycisku symbolizowała faktyczny stan wyjścia, jakie ten przycisk … Czytaj więcej »