#2 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – KONFIGURACJA
Kamil Klich
Specjalista z zakresu systemów VSS. Na co dzień zajmuje się wsparciem technicznym oraz prowadzeniem szkoleń.
Kontakt
Zobacz również
ATTE-IPB-5-10-S4. Switch z wbudowanym zasilaczem i możliwością podłączenia 5 kamer IP
Synchronizacja czasu w monitoringu IP
Co instalator ma do ukrycia? Czyli krótki wywód na temat uchwytów montażowych
Programowanie siłownika Robus przy użyciu programatora O-View
Manipulator bezprzewodowy w ABAX. Testujemy VERSA-LCDM-WRL.
Ten artykuł skupia się na konfiguracji kamer BCS 3w1, dlatego jeśli jeszcze nie znacie możliwości tych urządzeń, zapraszam do zapoznania się z pierwszą częścią #1 KAMERY BCS 3W1 (TIOC) – WPROWADZENIE. Tam znajdują się wszelkie informacje o funkcjach oraz zastosowaniu kamer 3w1.
Parametry oświetlacza LED
Na samym początku warto przypomnieć, że kamery 3w1 posiadają oświetlacz, który świeci światłem białym, widocznym dla ludzkiego oka. Sam oświetlacz służy tylko i wyłącznie do doświetlania obserwowanej sceny. Nie można go wykorzystać jako element ostrzegawczy w postaci migającej diody – do tego celu służą diody ostrzegawcze w kolorze czerwonym i niebieskim. Równie ważny jest fakt, że oświetlacz nie może zostać włączony po wykryciu wtargnięcia lub aktywacji innych funkcji inteligentnych. Działa on dokładnie tak samo jak tradycyjny oświetlacz podczerwieni, który włącza się przy słabych warunkach oświetleniowych.
Z poziomu interfejsu webowego kamery użytkownik może zmienić sposób działania oświetlacza (Rys. 1).
Rys. 1. Zmiana parametrów oświetlacza LED w kamerach BCS Line
Dostępne są 3 tryby działania:
OFF
Oświetlacz pozostaje wyłączony przez cały czas.
MANUAL
Oświetlacz jest włączony na stałe i świeci z określoną jasnością.
AUTO
Oświetlacz włącza się automatycznie w trudnych warunkach oświetleniowych oraz dopasowuje swoją jasność do wymagań obserwowanej sceny. Dodatkowo istnieje możliwość określenia maksymalnej jasności, jaką może osiągnąć.
Parametry komunikacji audio
Kamera jest wyposażona zarówno we wbudowany mikrofon, jak i głośnik. Oprócz tego dostępne jest wejścia i wyjście audio, dzięki czemu można podłączyć do niej zewnętrzny głośnik bądź mikrofon. Dźwięk emitowany z kamery jest równocześnie odtwarzany przez głośnik i przesyłany do wyjścia „audio out” kamery. W przypadku wejścia audio należy określić, czy dźwięk ma być pobierany z wbudowanego mikrofonu, czy z wejścia liniowego „audio in”. Wybór zatwierdza się w sekcji konfiguracji audio za pomocą parametru „Audioin Type” (Rys. 2).
Powiązane porady
#1 Kamery BCS 3w1 (TiOC) – wprowadzenie
W ostatnim czasie dużą popularność zyskują kamery serii TiOC. Skrót ten w języku angielskim oznacza Three in One Camera, czyli kamera 3w1. Chodzi tutaj o trzy technologie, które zawarte są w jednym urządzeniu: Technologia Full-Color (NightColor) Umożliwia prowadzenie obserwacji całodobowo w kolorze. Kamery wyposażone są w obiektyw charakteryzujący się dużą jasnością. Wartość przysłony wynosi F1.0, … Czytaj więcej »
Kamery AI jako część systemu SSWiN
System alarmowy, czyli system sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN), to zbiór urządzeń, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa na danym obiekcie. Podstawowymi elementami takiego systemu są czujki ruchu, coraz częściej montowane również na zewnątrz – dokładnie tam, gdzie zwykle instaluje się system monitoringu wizyjnego. Czy zatem kamery mogą zastąpić zwykłe czujki ruchu? Czy może jednak są … Czytaj więcej »