Kontakt
Zobacz również
Jak zasilić antenę UBIQUITI ze switcha PoE?
Sprytny sposób na podłączenie akces pointa Ubiquiti i dodatkowo kamery, do switcha PoE. Czyli przetwornica ASDC-12-240-HS w akcji.
Jak korzystając z rozwiązań ATTE, podłączyć do switcha buforowego ATTE antenę Ubiquiti?
Ważną kwestią jest to, że switche buforowe w ogóle switche przeznaczone do kamer IP PoE na wyjściu posiadają napięcie 48V. Tutaj dla przykładu antena Ubiquiti zasilana jest napięciem 24V w standardzie pasive PoE. Aby ją zasilić, musimy przetworzyć napięcie z 48V na 24V. do tego służy przetwornica ASDC-12-240-HS.
PODŁĄCZENIE PRZETWORNICY:
Na wejście przetwornicy zapinamy przewód podłączony do switcha. Na wyjściu zapala nam się dioda sygnalizująca obecność zasilania i na wyjściu możemy podłączyć antenę Ubiquiti. W tym momencie antena nam się zasila. Znajduje się dokładnie w tej samej sieci, w której będzie pozostały sprzęt podpięty do switcha i antena ma zapewnione zasilanie buforowe 24V, przy czym wszystkie inne urządzenia podłączone do tego switcha są zasilane napięciem PoE 48V.
KIEDY STOSOWAĆ?
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, w której :
- zarówno kamery, jak i anteny albo inne urządzenia wymagające różnych napięć PoE podłączamy w jednym systemie.
- jeśli wymagamy buforowania.
- jeśli potrzebujemy zasilić ze switcha PoE urządzenia o różnych napięciach. W tym przypadku kamery zasilane napięciem PoE 48V natomiast anteny ubiquiti napięciem PoE 24V.
- jeśli potrzebujemy cały sprzęt buforować oraz mieć go w jednej sieci lokalne.
Powiązane produkty
ASDC-12-240-HS Nieizolowana przetwornica DC/DC 48V na 24V
Parametry techniczne:
- Złącza RJ-45 / RJ-45
- Prąd wyjściowy 0,5 A
- Napięcie wyjściowe 24 VDC +/-3% RJ-45 (PoE)
- Napięcie wejściowe 35 … 56 VDC – RJ-45 (PoE)
- Sygnalizacja pracy Dioda LED
- Obudowa Izolacyjna folia polietylenowa
- Stopień ochrony IP20
- Temperatura pracy -10…+40 °C
- Wymiary 72 x 20 x 17 mm
- Waga 0,015 kg
Powiązane porady
Jak zasilić kamerę i oświetlacz IR 12V DC ze switcha PoE?
Sprytny sposób na podłączenie zewnętrznego oświetlacza IR-12V prądu stałego i dodatkowi kamerę do switcha PoE. Czyli przetwornica ASDC-12-124-HS w akcji.
ATTE-IPUPS-16-20- podtrzymanie awaryjne 16 kamer IP nawet przez 5 godzin
Za pomocą tego switcha i dwóch akumulatorów 12V 18 Ah jesteśmy w stanie zapewnić buforowanie (podtrzymanie awaryjne) 16 kamer IP nawet przez 5 godzin. Sprawdź co jeszcze.
Cztery kamery IP PoE na jednym przewodzie – Rozwiązania ATTE
Zdarza się, że podczas prac, gdzie wykonywane jest okablowanie, jest położony tylko jeden przewód. Potem nagle klient zmienia zdanie i musimy dołożyć kolejne kamery. Wtedy takie rozwiązanie jest idealne.
ATTE-IPB-5-10-S4. Switch z wbudowanym zasilaczem i możliwością podłączenia 5 kamer IP
Poznaj właściwości polskiego switcha Atte IPB-5-10-S4. Interesujący switch z wbudowanym zasilaczem i możliwością podłączenia 5 kamer IP. Szczegółowo opowie o nim specjalista z firmy ATTE Mirosław Zając.
ATTE xPoE-3-11 – jak podłączyć 2 kamery IP na jednym przewodzie?
Moduł xPoE-3-11 możemy zasilić ze switcha standaryzowanego, albo z dowolnego switcha ATTE. Jeśli dysponujemy jednym przewodem od switcha a potrzebujemy zamontować dwie kamery, możemy to zrobić z pomocą tego switcha. Możemy także zwiększyć sygnał sieciowy.
ATTE xPoE-3-10 – jak podłączyć kamerę IP PoE na 300m?
Poznaj zastosowanie miniaturowego switcha , który zmieści się nawet w puszce podtynkowej fi 60. Dzięki niemu podłączysz dwie kamery na 1 przewodzie oraz poprawisz sygnał sieciowy.