Jak skonfigurować jednorodzinny system wideodomofonu BCS Line?
Kamil Klich
Specjalista z zakresu systemów VSS. Na co dzień zajmuje się wsparciem technicznym oraz prowadzeniem szkoleń.
Kontakt
Jednorodzinny system wideodomofonu marki BCS line możemy skonfigurować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to użycie kreatora, który podczas pierwszego uruchomienia monitora wykona za nas całą konfigurację wszystkich elementów systemu. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę i nie wymaga użycia komputera. Więcej informacji znajdziecie w poradniku SZYBKA KONFIGURACJA WIDEODOMOFONÓW IP BCS. Drugim sposobem jest ręczna konfiguracja każdego z urządzeń za pomocą komputera. To właśnie ta metoda zostanie przedstawiona w tym poradniku.
Struktura systemu jednorodzinnego bcs line
System jednorodzinny to taki który posiada tylko jeden numer lokalu (mieszkania). Oznacza to, że użycie przycisku wywołania na dowolnym panelu bramowym skutkuje dzwonieniem do wszystkich monitorów w obrębie danego lokalu. Przy takiej strukturze używamy paneli bramowych z jednym przyciskiem, ponieważ numer lokalu przypisany jest właśnie do niego. System zbudowany jest przynajmniej z jednego panelu bramowego oraz jednego monitora. Są to tzw. urządzenia główne. Możliwa jest rozbudowa o kolejne panele bramowe oraz monitory. Każde kolejne urządzenie określone jest jako dodatkowe i synchronizuje swoje ustawienia z urządzeniem głównym. (Monitor dodatkowy synchronizuje się z monitorem głównym, a dodatkowy panel bramowy z panelem głównym).
Rys.1 Struktura systemu jednorodzinnego
Maksymalna liczba urządzeń w systemie jednorodzinnym to:
10 monitorów (jeden monitor główny oraz 9 dodatkowych)
20 paneli bramowych (jeden panel główny oraz 19 dodatkowych)
numeracja urządzeń
Każde z urządzeń posiada swój indywidualny numer, który określa jego położenie w systemie wideodomofonowym. Domyślnie producent przewidział następującą numerację:
Panele bramowe
Domyślna numeracja to 8001 dla panelu głównego oraz 8002-8020 dla paneli dodatkowych
Monitory
Domyślna numeracja dla pierwszego lokalu to 9901. To właśnie ten numer przypisujemy do przycisków wywołania w panelach bramowych. Numeracja samych monitorów jest bardziej rozbudowana. Zawiera również numer monitora w obrębie danego lokalu. Dla monitora głównego jest to 9901#0, a dla monitorów dodatkowych 9901#1 – 9901#10
Numerację monitorów możemy […]
Powiązane produkty
BCS-PAN1300B-S 1-abonentowy panel bramowy IP
Parametry techniczne:
- Cyfrowy TAK
- Ilość abonentów 1
- Interfejs sieciowy 10 / 100 Mb/s
- Przetwornik kamery 1/4” CMOS
- Rozdzielczość obrazu 720p
- Obiektyw 2.2 mm
- Kąt widzenia 125° w poziomie / 105° w pionie
- Podświetlane przyciski TAK
- Wyjścia Przekaźnikowe NO/NC
- Wbudowany czytnik TAK
- Temperatura pracy -30…+60 °C
- Montaż natynkowy TAK
- Obudowa IP65
- Zasilanie 12 V DC, PoE 802.3af
- Wymiary 135 x 70.4 x 34.4 mm
- Waga 0.4 kg
BCS-MON7400B-S Monitor głośnomówiący IP 7″
Parametry techniczne:
- Typ Cyfrowy
- Obsługa Głośnomówiąc
- Ekran Dotykowy TFT 7″
- Rozdzielczość ekranu 1024 x 600
- Ilość obsługiwanych wejść 10
- Regulacja głośności wywołania TAK
- Regulacja głośności rozmowy TAK
- Sterowanie automatyką bram TAK
- Funkcja interkomu TAK
- Kieszeń microSD TAK
- Ilość obsługiwanych kamer CCTV 32
- Kolor Czarny
- Wymiary 119.6 x 221.5 x 21.5 mm
- Zasilanie 12 V DC, PoE 802.3af / at / passive
Powiązane porady
Wideodomofony IP BCS w wersji SIP – Aktualizacja/Konfiguracja
Wideodomofony IP marki BCS możemy obecnie podzielić na dwie grupy: Generacja I – urządzenia korzystające z protokołu VD z możliwością aktualizacji do wersji SIP (tzw. SIP 1.0) Generacja II – urządzenia korzystające z protokołu SIP (tzw. SIP 2.0, oznaczenie „-S” w modelu) W tym poradniku skupimy się na urządzeniach generacji I, a dokładniej na ich … Czytaj więcej »
Szybka konfiguracja wideodomofonów IP BCS
W nowej II generacji wideodomofonów IP marki BCS dostępna jest szybka konfiguracja wszystkich urządzeń w zaledwie 3 krokach. W tym poradniku pokażę jak w prosty sposób skonfigurować cały system videodomofonowy IP BCS z poziomu monitora, czyli bez pomocy komputera. Na początku warto zaznaczyć, że taki sposób konfiguracji dostępny jest tylko w systemach jednorodzinnych podczas pierwszego uruchomienia … Czytaj więcej »
Pierwsze uruchomienie BCS Line – poznajemy ConfigTool
Podczas pierwszego uruchomienia systemu monitoringu IP konieczna jest aktywacja wszystkich urządzeń oraz nadanie im prawidłowych adresów IP. Dopiero po wykonaniu tych czynności możemy przejść do konfiguracji rejestratora, następnie dodania do niego kamer IP. Pomocnym narzędziem jest program ConfigTool, który ułatwia wykonanie tych czynności. W tym artykule pokażę jak wykonać to krok po kroku. Skąd pobrać … Czytaj więcej »