Jak połączyć ze sobą rejestratory i po co to wszystko?
Kamil Klich
Specjalista z zakresu systemów VSS. Na co dzień zajmuje się wsparciem technicznym oraz prowadzeniem szkoleń.
Kontakt
Dodawanie kamer IP do rejestratora jest sprawą oczywistą, ale czy możliwe jest dodanie kanału rejestratora sieciowego bądź analogowego do innego rejestratora jako kamerę IP? Jak łatwo się domyślić takie rozwiązanie jest możliwe a co więcej często stosowane przez instalatorów. W tym artykule dowiesz się, w jakich sytuacjach łączenie rejestratorów jest najczęściej stosowane oraz w jaki sposób odbywa się konfiguracja urządzeń.
Zastosowanie
Przyjrzyjmy się kilku rozwiązaniom, w których połączenie dwóch lub większej ilości rejestratorów zwiększa możliwości naszego systemu CCTV oraz ułatwia realizację podglądu w różnych miejscach instalacji:
Rejestrator analogowy jako konwerter sygnału CVBS/AHD/CVI/TVI na IPTego typu rozwiązania idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy wszystkie przewody od kamer analogowych sprowadzone są do jednego miejsca, w którym nie ma możliwości podłączenia monitora poprzez HDMI lub odległość do monitora przekracza maksymalną długość przewodu HDMI. Rejestrator analogowy nie posiada dysku, ponieważ jest tylko konwerterem sygnału analogowego na IP. Zapis odbywa się w rejestratorze sieciowym, wyposażonym w dysk twardy oraz znajdującym się w innej lokalizacji w pobliżu monitora lub telewizora.
Rejestrator IP jako dekoder strumienia IP na HDMIZastosowanie to sprawdza się w sytuacji, w której potrzebujemy wyświetlić obraz z kamer w kilku innych lokalizacjach, do których niemożliwe jest doprowadzenie przewodu HDMI lub liczba monitorów przekracza maksymalne możliwości rejestratora.
Rejestrator IP jako dodatkowe miejsce zapisu obrazuTym razem zwiększamy niezawodność naszego systemu CCTV. Zapis obrazu odbywa się w dwóch różnych lokalizacjach połączonych siecią lokalną czy nawet poprzez sieć Internet. W obu rejestratorach znajdują się dyski twarde, na których […]