Tomasz Tarnówka
Specjalista z zakresu systemów automatyki do bram. Prowadzi szkolenia tematyczne. Na co dzień zajmuje się sprzedażą oraz wsparciem technicznym. Hobbistycznie muzyk - saksofonista :)
Kontakt
Zobacz również
Komunikat o naruszonych wejściach podczas uzbrajania systemu w centralach INTEGRA. Jak go wyłączyć?
Pierwsze kroki z systemem nagłośnienia
Migracja z DSC do SATEL – co z rezystorami?
Jak uruchomić podgląd z kamer w aplikacji PERFECTA Control?
Zastosowanie Inteligentnej Analizy Obrazu IVS (BCS Line/Dahua)
Integracja Elero Revio 868 P z napędami Nice
W tym odcinku dowiesz się jak zintegrować system sterowania ELERO z napędami bram firmy Nice.
wstęp do integracji systemu sterowania Elero z napędami firmy Nice.
Temat sterowania napędem bramy garażowej z pilota lub centrali firmy Elero, bardzo często pojawia się jako kluczowe pytanie inwestora. Czy da się to zrobić? Oczywiście tak! Potrzebujemy jedynie sterownika radiowego Elero REVIO-868 P. 0:17 – Zastosowanie odbiornika Elero Revio 868 P. Revio868P jest uniwersalnym odbiornikiem radiowym do sterowania silnikami na 230V obsługującymi rolety, markizy oraz żaluzje. Odbiornik posiada dwa wyjścia bez potencjałowe do załączania dowolnego urządzenia – to właśnie tych wyjść potrzebujemy do sterowania napędem bramy Nice.
Unboxing sterownika REVIO 868 P.
W pudełku znajdziemy sterownik REVIO 868P oraz instrukcję. Urządzenie przeznaczone jest do montażu w puszcze podtynkowej fi 60mm. Oczywiście można umieścić go także w innej – chronionej obudowie. Na urządzeniu znajdziemy antenę, złącza samozaciskowe oraz przycisk P, którego naciśnięcie wymusza przerwę w zasilaniu.
Podłączenie i konfiguracja Odbiornika REVIO 868 P
Podłączenie i konfiguracja Odbiornika REVIO 868 P, podłączę do napędu Nice SPY650HS z centralą SPYBOX B, do sterowaniawykorzystam pilot Elero MonoTel2. Centrale automatyki firmy Nice, posiadają wejścia sterujące, bez potencjałowe. Najczęściej do podłączenia zewnętrznych sterowników wykorzystujemy wejście P.P lub SbS – są to wejścia sterujące Krok po Kroku czyli sterowanie impulsowe. Aby wydać polecenie do automatyki, musimy podać na wejście sterujące impuls, o długości max. 2 sekundy. W naszej centrali jest wejście SbS oraz wejście OPEN. Dla lepszej przejrzystości działania Przeprogramowałem za pomocą programatora O-View, wejście SbS na CLOSE – czyli zamykanie.
Podłączenie odbiornika Revio do centrali .
Zacisk C odbiornika REVIO podłączamy do prawego terminala zacisku OPEN i SbS. Wyjście pierwszego kanału (góra) podłączamy do lewego zacisku OPEN, natomiast wyjście drugie (dół) do lewego zacisku SbS. Następnym krokiem jest ustawienie sterownika Revio w tryb pracy impulsowej, w tym celu wykonujemy na stałe zworkę pomiędzy zaciskiem L oraz PU. Na koniec pozostało już tylko podłączenie zasilania 230V. Uwaga tą operację powinny wykonywać tylko osoby posiadające odpowiednie uprawnienia elektryczne. Po załączeniu zasilania, odbiornik jest w gotowości do zaprogramowania pilota przez okres 5 min. W tym czasie uruchamiamy procedurę programowania w nadajniku naciskając przycisk P. Natychmiast po rozpoczęciu manewru otwarcia bramy naciskamy przycisk Góra, brama zatrzyma się następnie ruszy do zamknięcia wtedy natychmiast naciskamy przycisk Dół – brama wykona manewr zamknięcia – Pilot zaprogramowany. Teraz możemy wygodnie sterować otwieraniem i zamykaniem bramy pilotem Elero wraz z potwierdzeniem odebrania polecenia sygnalizowanym zieloną diodą LED
Podsumowanie
Przykładów na podłączenie odbiornika REVIO 868 P do central Nice jest więcej, w tym materiale przedstawiłem najbardziej użyteczny sposób sterowania dla końcowego użytkownika pilota Elero.
Powiązane porady
Jak zintegrować Nice i Fibaro-Moduł BiDi-ZWAVE
Komfort użytkowania napędu – system FIBARO może otwierać i zamykać bramę na podstawie scen, geolokalizacji, poleceń głosowych lub funkcji IoT. Kolejna sprawa, diagnostyka – system Fibaro pomoże nam rozwiązać ewentualny problem z siłownikiem. A więc moduł IBT4 BiDi-ZWave to klucz do inteligentnego budynku .
Steruj automatyką Nice ze smartfona. Test modułu IT4WiFi.
Steruj bramą Nice za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Moduły do sterowania automatyką bram poprzez urządzenia mobilne, zyskują coraz większą popularność. Ten sposób uruchamiania automatyki niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.sterowanie z dowolnego miejsca, informacje na temat stanu bramy, czy integrację z innymi systemami zarządzania budynkiem.
Fotokomórki do automatycznych bram Nice – Zadbaj o bezpieczeństwo.
Podsumowanie informacji o fotokomórkach do bram Nice. Jakie są rodzaje fotokomórek, jaka jest zasada ich działania, gdzie i dlaczego je stosować a także o czym należy pamiętać podczas montażu?
Sterownik Nice Wi-Fi – Cz.2 – Sprawdź położenie bramy na smartfonie
Film prezentuje sposób podłączenia interfejsu Nice-INT do sterownika Nice-Wi-Fi w taki sposób aby ikona w aplikacji Nice Wi-Fi prezentowała aktualne położenie bramy.