GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 3)
Dariusz Bembenek
W firmie zajmuje się sprawami technicznymi, które dotyczą systemów alarmowych. Prowadzi warsztaty z systemów Perfecta oraz Integra.
Kontakt
Zobacz również
Własna aplikacja do INTEGRY – odbieramy dane z centrali (część 3)
Centrala Perfecta i piloty – współpraca, konfiguracja i obsługa
Centrale PERFECTA SATEL – wprowadzenie
Podstawowa konfiguracja Hikvision HeatPro – poznaj możliwości kamery Hikvision
Rejestracja czasu pracy przez zamek szyfrowy i inne możliwości ZS44-X przy użyciu aplikacji Tuya
Ostatnia część serii dotyczącej programu GuardX. W poprzednich częściach pokazałem, jak skonfigurować i nawiązać połączenie programu GuardX z centralą Integra. W tej części zajmiemy się „uzbrojeniem” programu w mapę, czujki i sygnalizatory. Czyli zajmiemy się wizualizacją naszego systemu.
Założenia do projektu
Łączność będzie dotyczyć testowej centrali Integra 64 Plus, która będzie zabezpieczała naszą „Kawiarnię”. Nasz lokal zostanie podzielony na dwie strefy: Kawiarnię oraz ogródek. Strefy będą mogły być niezależnie uzbrajane z poziomu programu.
W systemie dostępna będzie jedna czujka otwarcia (drzwi wejściowe) oraz jedna czujka ruchu wewnątrz lokalu. Na elewacji dostępny będzie sygnalizator zewnętrzny. Plan naszej kawiarni wygląda następująco:
Plan (obraz) należy dostarczyć w postaci pliku BMP (bitmapa). GuardX nie skaluje obrazów, dlatego ważne jest, aby plik graficzny był dopasowany do potencjalnej rozdzielczości ekranu, na którym mapa będzie wyświetlana.
Uwaga!
Powyższy plan stanowi element pokazowy. W docelowej instalacji należy przeznaczyć stosowne zasoby czasowe i zaprojektować system alarmowy w taki sposób, aby uwzględniał wszystkie możliwe zagrożenia (np. włamanie, stłuczenie szyby, dym) oraz potrzeby użytkownika systemu.
Znając już nasz lokal i podstawowe wymagania, przejdźmy do zaprojektowania interfejsu, wykorzystując powyższy plan (z rysunku 1).
Co chcemy osiągnąć? Na początek gotowy, działający projekt w GuardX [film].
W poniższym filmie przedstawiono to, co chcemy osiągnąć. W kolejny filmie zostanie pokazana konfiguracja krok po kroku.
Powiązane produkty
ETHM-1 Plus Moduł ethernetowy
- Rodzaj: Moduł Ethernetowy
- Współpraca: INTEGRA, VERSA
- Program serwisowy: DLOADX
- Program do obsługi: Integra Control, GuardX
INT-RS Plus Konwerter danych
- Rodzaj: Konwerter danych
- Napięcie zasilania: 12 V
- Pobór prądu: 40 mA
- Wymiary: 57 x 80 mm
- Temperatura pracy: -10…+55 °C
Powiązane porady
GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 1)
Każdy coś słyszał, ale nie każdy widział. Program GuardX pokazuje pazury dopiero wtedy, kiedy jest skonfigurowany. Sam w sobie nie stanowi żadnej większej wartości, dopóki go nie „uzbroimy” w plany budynku. Na temat programu GuardX powstanie na wsparciu kilka części, a ta (pierwsza) część ma na celu wprowadzenie czytelnika w podstawowe zagadnienia związane z tym … Czytaj więcej »
GuardX – wizualizacja stanów systemu alarmowego (część 2)
W tej części pokażę, w jaki sposób nawiązać połączenie z programu GuardX do centrali Integra. Zajmiemy się połączeniem przez port RS-232 korzystając ze złącza PIN5 w manipulatorze LCD oraz przez sieć internet, korzystając z modułu ETHM-1 Plus. Dane do łączności przez moduł ETHM-1 Plus z guardx Z naszej centrali spisaliśmy następujące dane komunikacyjne [Jak zdobyć … Czytaj więcej »