ETHM-1 z INTEGRĄ – przewodnik „krok po kroku”
Dariusz Bembenek
W firmie zajmuje się sprawami technicznymi, które dotyczą systemów alarmowych. Prowadzi warsztaty z systemów Perfecta oraz Integra.
Kontakt
Moduł ETHM-1 stanowi ciekawe uzupełnienie każdej instalacji alarmowej, która oparta jest na centrali SATEL INTEGRA. W kilku punktach przedstawię możliwe warianty obsługi tego modułu. Zaczniemy od podłączenia do centrali, później podstawowa konfiguracja i połączenie zdalne z systemem alarmowym przez przeglądarkę internetową. W kolejnych punktach omówimy połączenie z aplikacją mobilną Mobile KPD2 i z aplikacją GUARDX. Na koniec zostawiam zdalne połączenie poprzez DLOADX – przydatne przy zdalnych serwisach i wglądach w kondycję systemu alarmowego.
UWAGA! Artykuł ARCHIWALNY!
Ze względu na to, że moduł ETHM-1 został wycofany ze sprzedaży i zastąpiony nowszym – ETHM-1 Plus – część informacji zawartych w artykule może już nie być aktualna. Dostępny jest nowy artykuł pokazujący zasady konfiguracji modułu ETHM-1 Plus, uwzględniając przy tym komunikację przez tzw. serwer SATEL.
Link do nowej pozycji dostępny jest pod tym artykułem.
Podłączenie ETHM-1 plus do centrali alarmowej
Moduł jest widoczny w systemie jako manipulator. Wobec powyższego, ten moduł podłączamy do szyny manipulatorów. Są to odpowiednio zaciski CKM oraz DTM.
Oprócz tego, moduł potrzebuje stałego napięcia 12V. Podłączamy się do odpowiednich złącz zasilających w centrali, czyli KPD. Jak każdy manipulator, tak moduł ETHM-1 również potrzebuje indywidualnego adresu. Do jego ustawienia służą 3 zworki (więc 8 kombinacji). Należy ustalić niepowtarzalny adres dla modułu (szczegóły w instrukcji modułu). Moduł należy wpiąć do sieci lokalnej (LAN).
Identyfikacja oraz wstępne ustawienia modułu gsm
Jak każdy manipulator, tak i moduł ETHM-1 wymaga przeprowadzenia procedury identyfikacji. Nie ma znaczenia, czy wykonujemy ją z poziomu manipulatora czy komputera. Moduł w końcowej fazie ma być widoczny w programie DLOADX w oknie: Struktura -> Sprzęt -> Manipulatory -> „ETHM-1”.
Okno konfiguracyjne modułu ETHM-1 (parametry […]
Powiązane produkty
ETHM-1 Plus Moduł ethernetowy
- Rodzaj: Moduł Ethernetowy
- Współpraca: INTEGRA, VERSA
- Program serwisowy: DLOADX
- Program do obsługi: Integra Control, GuardX
INTEGRA 32 Centrala alarmowa
- Ilość wejść: 8
- Max ilość wejść: 32
- Strefy: 16
- Wyjścia wysokoprądowe: 2
- Wyjścia niskoprądowe: 6
- Max ilość wyjść: 32
- Timery: 28
- Pamięć zdarzeń: 439
- Max ilość użytkowników: 64
- Wydajność zasilacza: 1.2 A
- Napięcie zasilania: 18 V AC
- Pobór prądu (płyta): 127 mA
- Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC
- Certyfikat EN50131: Grade 2
INTEGRA 64 Centrala alarmowa
- Ilość wejść: 16
- Max ilość wejść: 64
- Strefy: 32
- Wyjścia wysokoprądowe: 4
- Wyjścia niskoprądowe: 12
- Max ilość wyjść: 64
- Timery: 64
- Pamięć zdarzeń: 5887
- Max ilość użytkowników: 192
- Wydajność zasilacza: 3 A
- Napięcie zasilania: 20 V AC
- Pobór prądu (płyta): 149 mA
- Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC
- Certyfikat EN50131: Grade 2
INTEGRA 64 Plus Centrala alarmowa, Grade 3
- Ilość wejść: 16
- Max ilość wejść: 64
- Strefy: 32
- Wyjścia wysokoprądowe: 4
- Wyjścia niskoprądowe: 12
- Max ilość wyjść: 64
- Timery: 64
- Pamięć zdarzeń: 5631
- Max ilość użytkowników: 192
- Wydajność zasilacza: 3 A
- Napięcie zasilania: 20 V AC
- Pobór prądu (płyta): 135 mA
- Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC, 3EOL/NC, 3EOL/NO
- Certyfikat EN50131: Grade 3
INTEGRA 128 Plus Centrala alarmowa, Grade3
- Ilość wejść: 16
- Max ilość wejść: 128
- Strefy: 32
- Wyjścia wysokoprądowe: 4
- Wyjścia niskoprądowe: 12
- Max ilość wyjść: 128
- Timery: 64
- Pamięć zdarzeń: 22527
- Max ilość użytkowników: 240
- Wydajność zasilacza: 3 A
- Napięcie zasilania: 20 V AC
- Pobór prądu (płyta): 135 mA
- Parametry linii: NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC, 3EOL/NC, 3EOL/NO
- Certyfikat EN50131: Grade 3
Powiązane porady
Szybka konfiguracja modułu ETHM-1 Plus
W kilku krokach przedstawiono wszystkie niezbędne funkcje, jakie należy włączyć, aby móc: zdalnie korzystać z modułu przez aplikację mobilną (sterowanie pracą centrali) zdalnie konfigurować centralę (przez instalatora programem DloadX) Zaczynamy! Krok 1: Podłączenie i identyfikacja modułu ETHM-1 Plus Podłączenie do magistrali manipulatorów (nie ekspanderów!). W celu identyfikacji modułu, w DloadX klikamy na „Identyfikacja LCD”. Krok … Czytaj więcej »
ETHM-1 Plus – jak skonfigurować? (reaktywacja)
Moduł ETHM-1 Plus to następca poprzedniej wersji – ETHM-1. Artykuł w kilku krokach pokazuje kompletną konfigurację modułu z centralą serii Integra. Na początek – po co w ogóle moduł ETHM-1 Plus w systemie alarmowym? Prawdopodobnie każdy, kto porwał się na czytanie tej pozycji wie, po co jest moduł ETHM-1 Plus. Jednak w celu ugruntowania wiedzy … Czytaj więcej »
Integracja centrali INTEGRA z zewnętrznym programem – protokół integracji ETHM-1
Moduł ethernetowy ETHM-1 Plus oprócz standardowych funkcji i możliwości, udostępnia specjalny protokół integracyjny. W naszych zasobach dostępny jest również artykuł, który zawiera program do liczenia sumy kontrolnej. Polecamy to narzędzie jako pomocnik przy pisaniu własnej aplikacji. Link do wspomnianego programu dostępny jest na dole tego artykułu. ETHM-1 plus – ethernetowy moduł komunikacyjny Protokół integracyjny został stworzony … Czytaj więcej »
Adresacja IP – podstawy sieci
Rynek kamer i rejestratorów IP wciąż się rozwija. Cały czas jesteśmy zalewani informacjami o nowych kamerach megapikselowych, nowych switchach czy też nowych, szybkich rejestratorach dla kamer sieciowych. Warto się jednak zastanowić, czy aby na pewno wiemy jak to wszystko działa? Poniższym artykułem, chcę podzielić się kilkoma praktycznymi aspektami związanymi z sieciami komputerowymi. Dedykowany on jest … Czytaj więcej »
Podstawowe funkcje sieciowe wiersza poleceń CMD
W poniższym artykule można znaleźć podstawowe informacje dotyczące wiersza poleceń systemu Windows – Naszą uwagę skupimy na kilku bardzo użytecznych komendach, które znacznie przyspieszają pracę z sieciami komputerowymi. Okno Windows CMD Wiersz poleceń systemu Windows Command Line – CMD na pierwszy rzut oka przypomina system DOS – Czarny ekran, polecenia wpisywane z klawiatury. W rzeczywistości … Czytaj więcej »