Co instalator ma do ukrycia? Czyli krótki wywód na temat uchwytów montażowych
Bartłomiej Polniak
Wielki fan eSportu oraz ciekawostek z zakresu fizyki, matematyki i historii. Na co dzień zajmuje się opieką nad serwisem Montersi.pl.
Kontakt
Zobacz również
ATTE-IPB-5-10-S4. Switch z wbudowanym zasilaczem i możliwością podłączenia 5 kamer IP
Media konwerter xFiber-2-70. Podłącz kamerę IP po światłowodzie.
Pomiar temperatury ciała w praktyce. Jak działa system kamer termowizyjnych BCS?
Sygnalizacja potwierdzenia włączenia czuwania w centralach Satel
Czułość wejścia centrali
Nie tak dawno temu, podczas drogi do pracy, moją uwagę zwrócił system monitoringu zamontowany na jednym z pobliskich budynków. Zobaczyłem swobodnie wiszące przewody w podejrzanym stanie, rdzę i odpadające uszczelki. Najdelikatniej mówiąc, nieprofesjonalnie założony system.
Postawiłem się w sytuacji klienta i starałem się odpowiedzieć na pytanie: czym powinien cechować się monitoring? Oczywiście bezawaryjnością i funkcjonalnością dostosowaną do specyfiki obiektu – ale czy tylko? Doszedłem również do wniosku, że nie mniej ważna jest… estetyka montażu. Przecież dla niektórych osób ładny wygląd jest tak samo istotny jak użyteczność systemu.
Poniżej zestawiłem kilka przykładów, którym bardziej wymagający klienci mogli by przypiąć łatkę fuszerki. Oto pierwszy z nich.
Niby wszystko zamontowane prawidłowo. Nawet wystający kabel jest na tyle estetycznie ułożony, że nie rzuca się specjalnie w oczy. Jednak widać już pierwsze oznaki brązowienia puszki w okolicach zardzewiałej śruby. Dodatkowo puszka tego typu zacznie stosunkowo szybko żółknąć od promieni słonecznych. Czego efektem będzie mocno rzucająca się w oczy, brzydka puszka w sąsiedztwie kamery – a tego przecież chcemy uniknąć.
Kolejny przykład przedstawia niemal identyczną sytuację
W okolicach śruby widoczne są pierwsze oznaki brązowienia. Dodatkowo mamy tutaj typowy przypadek w tego typu puszkach montażowych – uszczelka odpadła od obudowy, co wygląda nie tylko nieestetycznie, ale również nie zapewnia właściwej ochrony przed opadami atmosferycznymi.
I na koniec mój osobisty faworyt
Powiązane produkty
BCS-DMB Uchwyt do kamer kopułowych
- Typ uchwytu: Do kamer kopułowych
- Miejsce montażu: Ściana lub sufit
- Przepust na prowadzenie kabla: TAK
- Wymiary podstawy: Ø 120 mm
- Gwarancja producenta: 24 miesiące
BCS-ADMQ3 Uchwyt montażowy
- Typ uchwytu: Do kamer kopułowych i tubowych
- Miejsce montażu: Sufit
- Przepust na prowadzenie kabla: TAK
- Materiał: Metal
PIX-VBB-L Uchwyt montażowy
- Typ uchwytu: Do kamer tubowych
- Miejsce montażu: Sufit
- Sposób montażu: Kołki (3x)
- Odległość osi kamery od ściany: 35 mm
- Przepust na prowadzenie kabla: TAK
- Materiał: Metal
- Wymiary podstawy: Ø 92 mm
PIX-FDMB-2 Uchwyt montażowy
- Typ uchwytu: Do kamer kopułowych
- Miejsce montażu: Sufit
- Sposób montażu: Kołki (3x)
- Odległość osi kamery od ściany: 26 mm
- Przepust na prowadzenie kabla: TAK
- Materiał: Metal
- Wymiary podstawy: Ø 92 mm
PIX-VBB Uchwyt montażowy
- Typ uchwytu: Do kamer PIX-Q20VBIR3
- Miejsce montażu: Ściana
- Przepust na prowadzenie kabla: TAK
- Materiał: Aluminium
Powiązane porady
7 cech dobrego instalatora
Postanowiliśmy zebrać myśli i pomóc Wam w ocenie, co charakteryzuje dobrego instalatora systemów zabezpieczeń. Jak poznać, że instalator to rzeczywiście fachowiec i wykona powierzone mu zadanie rzetelnie? Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, nawet jeszcze przed zawarciem umowy. Oto one: 1. Punktualny instalator, to dobry instalator To cecha uniwersalna dla przedstawiciela każdego zawodu … Czytaj więcej »
7 grzechów instalatora
Wspólnymi siłami, znając własne dokonania a przede wszystkim dokonania naszych klientów, zebraliśmy listę najczęściej popełnianych błędów przez instalatorów. Poniżej opracowanie naszych przemyśleń. 1. Brak protokołu odbioru Koniec instalacji to momentu – który czasami nie chce nadejść. Aby oficjalnie zakończyć instalację systemu u klienta, warto wystawić dokument, który jednoznacznie będzie wskazywał na zakończenie wszelkich prac. Na … Czytaj więcej »
Przykładowy system monitoringu CCTV – Instalacja systemu CCTV krok po kroku
Jakie podzespoły kupić, aby zmontować system monitoringu TV? Jakimi kablami i wtyczkami wszystko połączyć? Jak podłączyć rejestrator do sieci Internet? – To najczęstsze pytania, z jakimi zwracają się do nas osoby instalujące po raz pierwszy system CCTV. Poniżej przedstawiamy przykładowy system monitoringu TV składający się z kamer wewnętrznych, rejestratora cyfrowego, zasilacza CCTV i innych niezbędnych … Czytaj więcej »