Jestem majsterkowiczem
Porady
Jak uzyskać zdalny dostęp do urządzeń 5Tech?
Tuya Smart to wszechstronna aplikacja umożliwiająca zarządzanie inteligentnymi urządzeniami domowymi oraz tworzenie prostych automatyzacji. Mimo że obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna, czasem mogą wystąpić trudności z dodaniem nowych urządzeń do chmury. W tym artykule wyjaśnię, jak uzyskać dostęp zdalny do wideodomofonu 5Tech wraz z monitorem Virgo Plus oraz udostępnić je innym członkom rodziny. … Czytaj więcej »
Asystent głosowy Google i Integra Control – jak sterować głosowo?
Sterowanie głosowe systemem alarmowym oraz automatyką budynkową to obecnie standard. Dostępne jest ono również w centralach Satel z rodziny Integra. Ten artykuł pokaże, jak krok po kroku wykonać taką integrację oraz jakie są warunki jej działania. Jak to działa? Żeby sterować głosowo, potrzeba przede wszystkim centrali alarmowej Integra, do której użytkownik ma dostęp poprzez aplikację … Czytaj więcej »
Przewodnik po podzespołach elektronicznych [Zestaw Młodego Montersa]
Trochę o podzespołach Poznaj działanie poszczególnych elementów elektronicznych, które zostały zastosowane w naszym KiT-cie. Artykuł jest uzupełnieniem FILMU, w którym pokazujemy cały proces montażu/lutowania zestawu do samodzielnego montażu z logiem Montersi. Rezystor Zwany również opornikiem. To podstawowy i chyba najczęściej spotykany element elektroniczny, który widzimy w naszych urządzeniach (po ich otwarciu). Cechą rezystorów jest ich … Czytaj więcej »
Czy do montażu alarmu potrzebne są specjalne uprawnienia?
Uwaga! Treść artykułu nie ma charakteru porady prawnej. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną oraz do przestudiowania oficjalnie dostępnych dokumentacji. Dużo zależy od tego, czy system alarmowy jest montowany w prywatnym domu jednorodzinnym, czy na przykład w obiekcie należącym do Narodowego Banku Polskiego. Dla pełnego zrozumienia zasad w branży instalatorskiej … Czytaj więcej »
Którą centralę FIBARO wybrać? Home Center 3, Home Center 3 Lite, czy Yubii Home?
Zastanawiasz się która centrala Fibaro najlepiej spełni twoje oczekiwania? Zapoznaj się z artykułem porównującym 3 dostępne centrale.
Filmy
Lampy słupkowe Proxima – estetyka i funkcjonalność
Oświetl swoją przestrzeń zewnętrzną w nowy sposób!
Lampy zewnętrzne montowane na słupkach ogrodzeniowych to nie tylko świetlne akcenty, ale także kluczowy element Twojej przestrzeni outdoorowej!
PIXIR #3 Detekcja ruchu, funkcje inteligentne oraz powiadomienia push.
Odcinek pokazuje krok po kroku czynności związane z wykorzystaniem funkcji inteligentnych dostępnych w kamerach serii PIXIR AI oraz ustawieniem powiadomień Push na urządzenia mobilne.
#2 PIXIR – Zdalny dostęp do urządzeń – Konfiguracja rejestratora IP
O czym jest ten odcinek? Odcinek pokazuje krok po kroku czynności związane z udostępnianiem podglądu z rejestratora IP na urządzeniach mobilnych. Ta seria filmów prezentuje, jak skonfigurować i wykorzystać pełen potencjał urządzeń PIXIR. Dla kogo jest Ta seria fiLmów ? Filmy adresujemy do instalatorów którzy pierwszy raz mają styczność z produktami PIXIR oraz do tych, … Czytaj więcej »
#1 PIXIR – Adresacja urządzeń i dodawanie kamer do rejestratora IP
O czym jest ten odcinek? Odcinek pokazuje krok po kroku czynności związane z adresacją IP urządzeń marki PIXIR oraz proces dodawania kamer IP do rejestratora. Ta seria filmów prezentuje, jak skonfigurować i wykorzystać pełen potencjał urządzeń PIXIR. Dla kogo jest Ta seria fiLmów ? Filmy adresujemy do instalatorów którzy pierwszy raz mają styczność z produktami … Czytaj więcej »
KIT-DIY Jak zlutować zestaw? Nie tylko dla Młodego Montersa
Zapraszamy Was do podróży przez świat elektroniki ! Dziś pokażemy Wam, jak samodzielnie zmontować zestaw do lutowania w przyjemny i edukacyjny sposób. To idealna propozycja na długie zimowe wieczory, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów elektroniki i tych, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego razem z najbliższymi. KROK po KROKU W naszym filmie krok po kroku, odkryjecie tajniki … Czytaj więcej »
FAQ
Czy można wykupić dostęp PREMIUM na Wsparciu Montersi?
Konsument nie ma możliwości wykupienia dostępu do porad PREMIUM z dwóch powodów:
- Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, gdyż tak złożone zagadnienia wymagają dużej wiedzy i doświadczenia i nie powinny się nimi zajmować osoby nie posiadające odpowiednich uprawnień.
- Po drugie polityka naszej firmy jest ukierunkowana na wspieranie fachowców, a w szczególności tych którzy z nami współpracują.
Treści PREMIUM są mocno zaawansowane technicznie i mają na celu pomagać instalatorom w ich codziennej pracy. Warunkami pozyskania konta PREMIUM jest posiadanie zarejestrowanej firmy, która w statusie posiada usługi montażowe oraz wartość zrealizowanych zakupów w sklepie Montersi.pl na kwotę min 3000zł. netto.
Jak działa system ACCO-NET?
ACCO-NET to rozwinięcie dotychczasowego systemu ACCO. W skład kontroli dostępu ACCO-NET wchodzą m.in.:
- serwer ACCO (linuks Debian)
- centrale ACCO-NT
- znane kontrolery przejścia ACCO-KPxx
System ACCO-NET obsługuje do 65 000 użytkowników. Każda centrala ACCO-NT może obsługiwać do 255 kontrolerów przejść. Centrale komunikują się z serwerem za pomocą sieci ethernet. Dzięki temu system ACCO-NET to rozproszony system, który może zarządzać wieloma oddziałami firm nawet na całym świecie. Nie ma ograniczenia co do ilości central ACCO-NT. Jedynym ograniczeniem w rozbudowanie systemu to obsługa do 65000 użytkowników.
Jaka jest różnica pomiędzy modułami ETHM-1 a ETHM-2?
Moduł ETHM-1 obecnie figuruje pod nazwą ETHM-1 Plus (posiada rozszerzone możliwości). Różnica pomiędzy modułem serii „1” (ETHM-1, ETHM-1 Plus) a modułem serii „2” (ETHM-2) przedstawia się następująco:
ETHM-1, ETHM-1 Plus:
- ścisła współpraca z centralami VERSA/INTEGRA
- obsługa aplikacji mobilnych na smartfon/tablet
- powiadomienie e-mail (VERSA oraz INTEGRA Plus)
- zdalne programowanie centrali
- zdalne zarządzanie systemem alarmowym
ETHM-2:
- moduł uniwersalny z wejściami i wyjściami
- brak ścisłej współpracy z konkretnym rodzajem centrali
- powiadomienie e-mail (po naruszeniu wejść)
- sterowanie wyjściami modułu (nie centrali) przez np. www
- brak możliwości zdalnego zarządzania i konfigurowania centrali alarmowej
- brak obsługi aplikacji mobilnych
Z powyższego wynika, że w przypadku użytkowników, którzy chcą podłączyć system alarmowy VERSA / INTEGRA do sieci ethernet, najciekawszym i zdecydowanie najczęściej kupowanym jest moduł ETHM-1 Plus.
Jaka jest różnica pomiędzy modułami ETHM-1 a ETHM-1 Plus?
Moduł ETHM-1 nie jest już produkowany. ETHM-1 Plus działa identycznie jak ETHM-1, ale dodatkowo umożliwia on:
- realizację powiadomienia E-MAIL (centrale VERSA oraz INTEGRA Plus)
- współpracę z aplikacją mobilną VERSA Control
ETHM-1 Plus jest lepszym rozwiązaniem.
Czy centrala VERSA 10 działa z aplikacją VERSA Control?
VERSA Control to aplikacja na urządzenia przenośne (smartfony, tablety), która współpracuje ze wszystkimi centralami VERSA (5/10/15/Plus/IP). Centrale alarmowe VERSA Plus oraz VERSA IP posiadają wbudowany moduł ethernetowy, dlatego też mogą od razu współpracować z aplikacją VERSA Control.
W przypadku central VERSA 5, 10, 15, aby móc korzystać z aplikacji VERSA Control, należy zakupić moduł ethernetowy ETHM-1 Plus.
Czy moduł GSM mogę wykorzystać jako centralę alarmową?
Niektóre moduły GSM mogą pełnić funkcję centrali alarmowej. Przykładem będzie np. moduł MICRA firmy SATEL. Jest to moduł GSM (a nie jak się powszechnie mówi – centrala). MICRA to mały system do bardzo małych obiektów. Należy brać to pod uwagę.
Większość modułów GSM nie ma funkcji centrali alarmowej, natomiast czasami posiadają one funkcje blokady wejść. Ten mechanizm jest czasami stosowany jako imitacja działania centrali alarmowej. Nie polecamy takiego rozwiązania, ponieważ zawiera ono w sobie szereg wad, które nie są możliwe do usunięcia w takich prowizorycznych instalacjach.
Współczesne centrale alarmowe posiadają m.in.:
- wbudowaną pamięć zdarzeń (bardzo przydatna funkcja)
- konfigurację linii wejściowych parametrycznych
- możliwość ustalania czasów na wejście/wyjście itp.
To tylko przykładowe dane, jakie można spotkać w centralach alarmowych.