FAQ
Co to jest Wiegand?
Wiegand to protokół, który może być stosowany w systemach kontroli dostępu. Dotyczy on głównie czytników kart zbliżeniowych (ogólnie – transponderów pasywnych). Określa on, w jaki sposób numer karty jest przesyłany z czytnika do kontrolera.
Popularnym formatem jest Wiegand26. Należy pamiętać, że dane przesyłane „po wiegandzie” zawsze są traktowane przez kontroler jako numer karty, nawet wtedy, kiedy zamiast czytnika kart jest klawiatura szyfrowa.
To bardzo ważna uwaga, ponieważ przy konfiguracji systemów KD mamy często do wyboru opcję „Tylko karta, Tylko PIN, Karta lub Pin, Karta i Pin”. Wybór opcji np. „Tylko PIN” nie zadziała, ponieważ klawiatura szyfrowa prześle numer PIN jako numer karty. Nie pokryje się to więc z ustawieniami w kontrolerze.
Każdy czytnik Roger może przesyłać opcjonalnie dane w formacie Wiegand.
Jak zasilić centralę ACCO-NT?
Jedyną możliwą formą zasilania centrali ACCO-NT jest zastosowanie dedykowanego zasilacza SATEL. Może to być np. APS-412. Zasilacz musi mieć specjalne 3-pinowe złącze.
Jak działa system ACCO-NET?
ACCO-NET to rozwinięcie dotychczasowego systemu ACCO. W skład kontroli dostępu ACCO-NET wchodzą m.in.:
- serwer ACCO (linuks Debian)
- centrale ACCO-NT
- znane kontrolery przejścia ACCO-KPxx
System ACCO-NET obsługuje do 65 000 użytkowników. Każda centrala ACCO-NT może obsługiwać do 255 kontrolerów przejść. Centrale komunikują się z serwerem za pomocą sieci ethernet. Dzięki temu system ACCO-NET to rozproszony system, który może zarządzać wieloma oddziałami firm nawet na całym świecie. Nie ma ograniczenia co do ilości central ACCO-NT. Jedynym ograniczeniem w rozbudowanie systemu to obsługa do 65000 użytkowników.
Czy centrala ACCO-NT jest potrzebna do systemu ACCO?
Centrala ACCO-NT nie jest konieczna do pracy systemu ACCO. System kontroli dostępu ACCO może pracować tak jak do tej pory, bez dodatkowych elementów. Zwykłe ACCO obsługuje do 255 kontrolerów, czyli przejść.
Dołożenie do systemu centrali ACCO-NT znacznie rozszerza możliwości systemu ACCO, który tutaj staje się kontrolą ACCO-NET. Jeżeli centrala ACCO-NT będzie użyta w systemie, należy pamiętać o postawieniu serwera ACCO, który działa na systemie linuks. Szczegóły tego rozwiązania dostępne są w dokumentacji.
Zapytaj specjalistę
Nie znalazłeś informacji która Cię interesuje? Napisz o tym do nas!