Porady
Porada nr 0257

Jak zwiększyć zasięg w centralach Perfecta? Moduł MRU-300.

Porada widoczna dla konta STANDARD
Artykuł o retransmisji sygnałów radiowych 433 MHz
Nie szczędzisz wysiłków w swojej pracy? Spraw sobie prezent - narzędzia klasy PREMIUM

Kontakt

W dniu 22 czerwca 2020 roku w ofercie Satel pojawił się nowy moduł – MRU-300. Jest to urządzenie, które „zwiększa” zasięg urządzeń bezprzewodowych (do 500 m) pracujących w ramach modułu MICRA (a także centrali PERFECTA serii WRL). Oznacza to, że urządzenie retransmituje sygnały z urządzeń, które pracują w paśmie o częstotliwości 433 MHz. Jednak nie wszystkie urządzenia, a tylko wybrane pozycje z oferty Satel.
Moduł MRU-300 – instalacja
Zasadniczo instalacja sprowadza się do tego, aby do modułu doprowadzić zasilanie sieciowe 230V AC. Moduł posiada wbudowany zasilacz oraz własny akumulator (w zestawie), który podtrzymuje pracę urządzenia (przy awarii AC). Poniżej widoczny moduł MRU300.

MRU-300 Satel
Płytka PCB modułu MRU-300. Na pokładzie widoczny akumulator oraz po prawej złącze zasilania (zaciski L , N).

Moduł jest sprzedawany w obudowie z tworzywa sztucznego (znanej z modułów GPRS-T1, T2, T4 czy modułu ABAX ACU-220). Oprócz podłączenia zasilania 230 V AC, należy wpiąć wtyczkę akumulatora w odpowiednie gniazdo. To wszystko.
Jak skonfigurować moduł MRU-300?
Wersja uproszczona:

Modułu MRU nie trzeba konfigurować. Jest to urządzenie, które po podłączeniu do zasilania już zaczyna działać. Nie ma potrzeby go dodawać do systemu, logować, rejestrować itp.
Działanie jest proste:
Jeżeli moduł odbierze sygnał, który zna (czyli pochodzący od urządzenia Satel), to wysyła go dalej. Czyli wszystko co znajome i wpadnie do modułu, zostanie retransmitowane dalej. Sygnały z urządzeń, które nie są produkcji Satel (433 MHz), nie będą retransmitowane.
To spore ułatwienie, ponieważ praca instalatora sprowadza się do zamontowania urządzenia w dogodnym miejscu i podłączenia do niego zasilania.

Wersja polecana:

Modułu nie trzeba w żaden sposób dodawać do systemu, ale też nie jest to zabronione. W ramach eksperymentu – wyobraź sobie sytuację, że moduł nie jest dodany do systemu (czyli wersja prosta, bez konfiguracji). Jeżeli moduł straci zasilanie sieciowe (230 V AC), w żaden sposób nie poinformuje centrali (modułu), że ma problem z zasilaniem. Nie poinformuje też o sabotażu czy braku obecności. Nie poinformuje, ponieważ nie jest do systemu dodany […]

Porada widoczna dla konta STANDARD
Oceń poradę:

Powiązane produkty

Powiązane porady

Porada nr 0191

Centrala Perfecta i piloty – współpraca, konfiguracja i obsługa

Centrala Perfecta i piloty -artykuł
Ocena:

Tradycyjnie zajmiemy się sprawami technicznymi, natomiast filozofię stosowania pilotów i ich zasadność odkładamy na dalszy plan. Jak to jest z tymi pilotami? W momencie pisania artykułu (listopad 2018) mamy dostępne następujące warianty: Wariant 1: Centrale Perfecta 16-WRL i Perfecta 32-WRL mają wbudowany sterownik radiowy i w ramach obsługi pilotów współpracują tylko z pilotami MPT-350 (+ … Czytaj więcej »

Porada nr 0106

MICRA i MSP-300 – jak uruchomić bezprzewodowy sygnalizator?

Jak uruchomić bezprzewodowy sygnalizator? Artykuł o MICRA i MSP-300
Ocena:

Duża ilość pytań na temat podłączenia modułu radiowego MTX-300 do urządzeń alarmowych skłoniła nas do napisania tego poradnika. Znajdą się tutaj informacje dotyczące sposobu podłączenia kontrolera MTX-300 a także sposobu jego programowania. MTX-300 – ekspresowy wstęp Kontroler MTX300 to urządzenie produkowane od maja 2016. Umożliwia odbieranie sygnałów radiowych z 16 czujek SATEL (433 MHz), 32 … Czytaj więcej »